Четверо російських військових супутників здійснили небезпечний маневр поблизу фінського супутника Iceye-X36, відомості з якого використовують українські військові. Російські супутники наблизилися до Iceye-X36 на дуже коротку відстань, що експерти вважають потенційно небезпечним на низькій навколоземній орбіті. Зазначається, що Росія може випробовувати технології для впливу на космічні апарати Заходу, такі як глушіння сигналів або засліплення датчиків. Експерти вважають, що це може бути спробою Кремля продемонструвати вразливість космічної інфраструктури Заходу. Наразі немає підтверджених ознак підготовки до фізичного знищення супутника. У світовій практиці ще не було випадків, коли одна держава намагалася збити космічний апарат іншої країни під час мирного часу.
Росія переслідує західні супутники на орбіті – ЗМІ
