На краю Сонячної системи виявили унікальний об’єкт

Технології - На краю Сонячної системи виявили унікальний об’єкт

На самому краю Сонячної системи вчені зафіксували космічний об’єкт, який наче “танцює” разом з Нептуном у рідкісному орбітальному ритмі.
Це перший в історії відкритий об’єкт, що робить один оберт навколо Сонця на кожні десять обертів восьмої планети.
Про незвичайне відкриття повідомляє The Planetary Science Journal, посилаючись на дослідження, проведене міжнародною командою науковців. Кам’яне тіло, яке отримало назву 2020 VN40, рухається по сильно нахиленій орбіті, і середня його відстань від Сонця – близько 140 астрономічних одиниць (це у 140 разів далі, ніж Земля).
Особливість руху цього об’єкта в тому, що він наближається до Сонця одночасно з Нептуном, хоча й перебуває значно нижче площини Сонячної системи – на відміну від інших транснептунових тіл, які зазвичай залишаються в межах цієї площини.
“Цей новий рух схожий на пошук прихованого ритму в пісні, яку, ми думали, що знаємо. Це може змінити наше уявлення про те, як рухаються віддалені об’єкти” – коментує співавторка дослідження Рут Мюррей-Клей.
На думку авторів, 2020 VN40 тимчасово “захоплений” гравітацією Нептуна, що й зумовлює такий синхронний “танець”. Його відкриття свідчить, що тіла з нахиленими орбітами можуть мати досі невідомі типи руху, які ще належить вивчити.
“Це великий крок для розуміння зовнішньої частини Сонячної системи. Це показує, що навіть дуже віддалені регіони під впливом Нептуна можуть приховувати об’єкти. Це дає нам нові підказки про те, як еволюціонувала Сонячна система” – зазначає керівниця роботи Розмарі Пайк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *