Китай, який є найбільшим у світі імпортером нафти, цього місяця знову зменшує свої закупівлі сировини. Це свідчить про низький попит, який триває вже з початку конфлікту на Близькому Сході. За даними аналітичної компанії Kpler, у червні Китай закупить в середньому близько 6,4 мільйонів барелів нафти на добу, що є мінімумом з 2016 року. Це на 8% менше, ніж у травні. Від початку конфлікту в Ірані в Китаї зменшили закупівлі на 4 мільйони барелів на добу. Це допомогло збалансувати світовий ринок нафти і утримати ціни на рівні нижче 100 доларів за барель. Тепер, коли ситуація з постачанням трохи покращилася через Ормузьку протоку, увага звертається на те, коли попит на нафту відновиться в Китаї. Країна вже впоралася з проблемою, обмежуючи експорт нафтопродуктів та зменшуючи виробництво нафти на НПЗ. Проте слабка економіка та перехід до електромобілів призводять до зменшення попиту на нафту в Китаї, і аналітики попереджають, що ця ситуація може тривати ще довгий час.
Імпорт нафти до Китаю впав до десятирічного мінімуму
