Державний департамент США схвалив продаж Україні двох пакетів військової допомоги, до яких увійдуть системи ППО HAWK Phase III та їх обслуговування, а також БМП Bradley та їх ремонт.
Системи ППО
Ввечері в середу, 23 липня, стало відомо, що Держдеп США прийняв рішення про потенційний продаж Україні системи ППО HAWK Phase III та засобів її обслуговування і супутнього обладнання на суму близько $172 млн.
Зазначається, що уряд України звернувся з проханням придбати товари та послуги, необхідні для технічного обслуговування ракетної системи HAWK, зокрема:
“Для реалізації цієї запропонованої продажі знадобиться командирувати в Україну приблизно п’ять представників уряду США і п’ятнадцять представників підрядника”, – зазначається в заяві.
БМП Bradley
Крім того, США схвалили потенційний продаж Україні бойових машин піхоти Bradley та засобів технічного обслуговування, ремонту і капітального ремонту, а також супутнього обладнання на суму 150 млн доларів.
У заяві підкреслили, що реалізація цього продажу не вимагатиме командування в Україну додаткових представників уряду США або підрядника, як у випадку з HAWK.
Україна за 150 млн доларів, ймовірно, зможе придбати і відновити не більше 15–16 таких машин, припускають Defence Express.
Журналісти проаналізували інформацію, опубліковану Американським агентством з співробітництва у сфері безпеки та оборони (DSCA) щодо можливої угоди. Зокрема, відомо, що основним підрядником договору буде британська компанія BAE Systems, якій зараз належать права на виробництво і модернізацію БМП Bradley.
Крім того, у угоді мають взяти участь американська компанія Cummins, яка є виробником двигунів для БМП, а також італійська Leonardo DRS, відповідальна за постачання прицілів, і німецька Renk, відповідальна за підвіску і трансмісію. При цьому в DSCA вказали, що всі роботи з ремонту і відновлення Bradley мають бути проведені в Європі.
Як пише видання, йдеться в документах про відпрацьований механізм викупу старих Bradley. Такі БМП вже зняті з озброєння і потребують дороговартісного ремонту і відновлення.
“Сама ціна відновлення — дуже болюче питання, бо, наприклад, змусила Грецію відмовитися від 200 БМП Bradley з умовою оплати лише логістичних витрат. Тому що в Афінах оцінили витрати на відновлення в 8 млн євро за одну БМП”, — повідомили в Defence Express.
Відповідно, якщо дозвіл від Держдепу США для України стосується такого ж або схожого механізму продажу, то тоді за $150 млн можна відновити близько 15–16 БМП Bradley.
“Але також слід враховувати, що в дозволі увага приділена саме «покращенню можливостей з технічного обслуговування, ремонту і капітального ремонту». Тому цілком можливо, що цей дозвіл взагалі більше стосується організації ремонту і відновлення тих БМП Bradley, які вже експлуатують ЗСУ”, — пише Defence Express.
Як повідомляє видання, після дозволу від Держдепу, згідно з процедурою закупівлі американської зброї за програмою Foreign Military Sales, має бути підписаний міжурядовий договір між США і Україною.