Недавнє дослідження в США показало, що терапія з використанням “золотих наночастинок” може бути ефективною у лікуванні вікової макулярної дегенерації та інших захворювань очей. Макулярна дегенерація є однією з основних причин втрати зору у людей похилого віку, і пошкоджує макулу – частину сітківки, яка відповідає за чітке бачення.
Поточні методи лікування лише уповільнюють процес розвитку хвороби, але не можуть повернути втрачений зір. Новий підхід використовує ретинальний протез, який може відновити зір без необхідності в складних хірургічних втручаннях або генетичній модифікації. За допомогою ін’єкції золотих наночастинок у око та активації їх інфрачервоним лазером, протез імітує роботу фоторецепторів.
Перші експерименти на мишах показали часткове відновлення зору у тварин з генетичними відхиленнями сітківки. Хоча дослідження знаходиться на початковій стадії, його можливе застосування у людей буде вимагати багато часу. Тим не менш, ця технологія має значний потенціал і може використовуватися для створення нових фоторетинальних протезів, наприклад, у вигляді носимих окулярів.